Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Barwniki w proszku

( ilość produktów: 71 )

Barwniki pudrowe zazwyczaj zawierają substancje barwiące i nośniki, które nadają im postać pudru. Substancje barwiące mogą być naturalnego pochodzenia, takie jak ekstrakty z roślin lub syntetyczne takie jak barwniki azowe, tlenki żelaza, barwniki azobarwne czy karotenoidy. Składniki zawarte w barwnikach w proszku zapewniają odpowiednią konsystencję pudru, ułatwiając jego mieszanie z innymi produktami. Barwniki pudrowe mogą również zawierać przeciwzbrylające substancje, które zapobiegają sklejaniu się pudru i ułatwiają jego przechowywanie.

BARWNIKI TLENKOWE- są to barwniki spożywcze, które zawierają tlenki metali, takie jak tlenek żelaza lub tlenek cynku. Są wyjątkowo trwałe i nie zmywają się łatwo z produktu.


BARWNIKI METALICZNE - są to barwniki spożywcze, które zawierają metaliczne sole. To rodzaj barwników, które nadają produktom piękny, metaliczny połysk.
Ważne jest, aby pamiętać, że nie wszystkie rodzaje barwników spożywczych w proszku są dopuszczone do kontaktu z żywnością, dlatego zawsze należy przestrzegać zaleceń producenta, czytać etykiety i stosować je z umiarem.


JAK UŻYWAĆ BARWNIKÓW W PROSZKU?


1.Przygotuj swoje produkty spożywcze
2.Wybierz odpowiedni kolor
3.Dodaj barwnik do produktu: Aby dodać barwnik spożywczy w proszku, należy go najpierw rozpuścić w niewielkiej ilości wody lub alkoholu. Możesz użyć małej miseczki i pędzelka. Po rozpuszczeniu barwnika, dodaj go stopniowo najpierw do małej ilości swojego produktu np do ciasta do makaroników, aż uzyskasz pożądany kolor- użyj łopatki lub pędzelka do delikatnego mieszania barwnika z produktem, a następnie wprowadź w całość produktu. Do tworzenia gradientów np. na tynku tortu możesz użyć delikatnej gąbeczki i za jej pomocą nakładaj kaskadowo barwy, które chcesz uzyskać.
4.Po dodaniu barwnika spożywczego, dokładnie zadbaj, aby kolor równomiernie się rozprowadził. Sprawdź kolor i jeśli uważasz, że jest zbyt słaby, dodaj więcej barwnika.
5.Przechowuj pozostały barwnik: Jeśli pozostał Ci barwnik spożywczy, możesz go przechowywać w szczelnie zamkniętym pojemniku, w suchym i chłodnym miejscu.

pixel