Darmowa dostawa od 150,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

DLACZEGO OPAKOWANIE NA TORT JEST TAK BARDZO WAŻNE ?

2023-10-02
DLACZEGO OPAKOWANIE NA TORT JEST TAK BARDZO WAŻNE ?

Rola opakowania na tort i jego wpływ na budowanie Twojego biznesu

Każdy, kto przygotował tort, wie, jak wiele czasu, pracy i serca włożył w jego wykonanie. Dlatego też tak ważne jest, aby tort dotarł do celu w nienaruszonym stanie. Tutaj pojawia się kluczowa rola opakowania na tort.

Opakowanie na tort jest ważne nie tylko po to, aby chronić wypiek przed uszkodzeniami, ale także, aby zachować jego świeżość i smak. Odpowiednio wybrane opakowanie zapobiega wysychaniu ciasta oraz utracie smaku i aromatu. Dzięki temu tort pozostaje w doskonałym stanie przez dłuższy czas.

Oprócz funkcjonalności, opakowanie na tort pełni również ważną rolę estetyczną. Odpowiednio dobrany pozwala na prezentację wypieku w sposób elegancki i atrakcyjny.

"OPAKOWANIE CHRONI TO, CO SPRZEDAJE I SPRZEDAJE TO, CO CHRONI"

Kiedy przygotowujesz tort na specjalną okazję, taką jak urodziny, ślub czy jubileusz, nie możesz zapominać o jednym ważnym elemencie - opakowaniu. Może się wydawać, że to tylko dodatkowy szczegół, ale odpowiednio dobrane opakowanie na tort może mieć znaczący wpływ na całe doświadczenie oraz prezentację tego wyjątkowego wypieku.

Oto kilka powodów, dlaczego opakowanie na tort jest niezwykle istotne.

  • Ochrona i bezpieczeństwo tortu Dobrze zaprojektowane opakowanie chroni tort przed uszkodzeniami podczas transportu lub przechowywania. Solidna konstrukcja i materiały o wysokiej jakości zapewniają, że tort nie ulegnie zgnieceniu czy zniszczeniu podczas przemieszczania się. Dodatkowo, odpowiednie opakowanie na tort zapobiega utracie świeżości i smaku wypieku, co jest szczególnie istotne, jeśli planujesz dostarczyć go na odległość.
  • Estetyka i prezentacja Pierwsze wrażenie ma ogromne znaczenie, a opakowanie na tort może znacząco wpłynąć na to, jak jest odbierany. Eleganckie i atrakcyjne opakowanie dodaje wyjątkowości i podkreśla znaczenie okazji. Możesz dostosować opakowanie do tematu imprezy lub stylu tortu, używając kolorowych wstążek, ozdobnych kokardek lub innych dodatków. W rezultacie tort staje się prawdziwą ozdobą stołu, przyciągając wzrok gości i budząc apetyt.
  • Wygoda i praktyczność Odpowiednio zaprojektowane opakowanie na tort może ułatwić życie i zapewnić wygodę zarówno tobie, jak i gościom. Praktyczne funkcje, takie jak uchwyty, specjalne zamknięcia czy umieszczone okienka w kartonie umożliwiają większą kontrole i łatwiejsze przenoszenie tortu. Jeśli będzie przy tym dobrze  dobrany do tego pasujący podkład pod tort, który nie będzie się przesuwał w kartonie wówczas takie opakowanie zapobiegnie przemieszczaniu się tortu w trakcie transportu.
  • Markowanie i promocja Jeśli prowadzisz firmę cukierniczą lub zajmujesz się przygotowywaniem tortów na zamówienie, opakowanie może pełnić również funkcję marketingową. Odpowiednio zaprojektowane i oznaczone opakowanie na tort może być Twoją formą reklamy, umożliwiając umieszczenie logo firmy, informacje kontaktowe czy inne elementy Twojej marki. Odpowiednią propozycją pudełka do markowania są nasze bestselerowe pudełka na tort z okienkiem np. do tortów wysokich. Opakowanie to posiada wycięte i podklejone folią duże okno w jednej ze ścian, co wizualnie przyciąga uwagę klienta, zwiększając Twój profesjonalizm i jakość obsługi w Twoim biznesie. Zasługujesz na najwyższą jakość! Opakowania z okienkiem super sprawdzają się do tortów z ozdobami i z taką myślą zostały zaprojektowane: Obecne opakowania na rynku cukierniczym są na wysokość 25cm, natomiast ten rodzaj kartonu na tort jest przystosowany do tortów, które z ozdobami/topperami wymagają wysokości 32cm. Opakowania te są w kolorze białym lub kraftowym. W rozmiarach: 22x22x32, 24x24x32, 26x26x32, 28x28x32, 30x30x32 oraz 31x31x45.

Opakowania cukiernicze pełnią kluczową rolę w ochronie i prezentacji wypieków. Jednym z popularnych materiałów wykorzystywanych do produkcji opakowań dla cukiernictwa jest tektura. Tektura, ze względu na swoje właściwości, doskonale sprawdza się w tworzeniu opakowań, które są zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne. Opakowania wykonane z kartonu są w całości jednorazowe i biodegradowalne! Opakowania z tektury chronią wypieki przed wilgocią, uszkodzeniami mechanicznymi, i utratą świeżości.

Dzięki karton na tort, opakowanie do muffin, opakowanie na monoporcje, pudełko do makaroników wypiek pozostaje w doskonałym stanie i zachwyca swoim wyglądem. Dlatego warto zwrócić uwagę na jakość opakowania i wybrać takie, które spełni Twoje oczekiwania oraz zapewni bezpieczeństwo dla tortu, babeczek, muffinek, monoporcji czy sernika. Ważne jest, aby wybierać pudełka wykonane z bezpiecznych materiałów, które nie szkodzą zdrowiu bez sztucznych dodatków. Warto podkreślić, że opakowania na tort dostępne są w różnych rozmiarach i kształtach. Z pewnością każdy, kto otrzymał tort w pięknie zapakowanym opakowaniu, doceni staranność i dbałość o każdy szczegół.

Podsumowując, opakowanie na tort jest bardzo ważne zarówno ze względów funkcjonalnych, jak i estetycznych. Ostatecznie, karton na tort stanowi nieodłączny element każdego przyjęcia okolicznościowego.

Zapraszamy Cię do zapoznania się z naszą OFERTĄ, OUR OFFER opakowań zarówno do tortów jak i muffin, monoporcji, babeczek i ciast pod każdą okazje.

Polecane

pixel