Darmowa dostawa od 150,00 zł

Barwniki spożywcze w proszku Fractal Eurodust

( ilość produktów: 57 )

Stosujesz Barwnik pudrowy? Barwnik Fractal to idealny wybór! Barwniki spożywcze w proszku mają nieograniczony sposób ich użycia.

JAK ICH UŻYWAĆ?

1. Przygotuj swoje produkty spożywcze
2. Wybierz odpowiedni kolor
3. Dodaj barwnik do produktu: Aby dodać barwnik spożywczy w proszku, należy go najpierw rozpuścić w niewielkiej ilości wody lub alkoholu. Możesz użyć małej miseczki i pędzelka. Po rozpuszczeniu barwnika, dodaj go stopniowo najpierw do małej ilości swojego produktu, aż uzyskasz pożądany kolor- użyj łopatki lub pędzelka do mieszania barwnika z produktem, a następnie wprowadź w całość produktu. Do tworzenia gradientów np. na tynku tortu możesz użyć delikatnej gąbeczki i za jej pomocą nakładaj kaskadowo barwy, które chcesz uzyskać.
4. Po dodaniu barwnika spożywczego, dokładnie zadbaj, aby kolor równomiernie się rozprowadził. Sprawdź kolor i jeśli uważasz, że jest zbyt słaby, dodaj więcej barwnika.
5. Przechowuj pozostały barwnik: Jeśli pozostał Ci barwnik spożywczy, możesz go przechowywać w szczelnie zamkniętym pojemniku, w suchym i chłodnym miejscu.

Możesz użyć sam barwnik Fractal pudrowy i bezpośrednio za pomocą delikatnego pędzelka go nakładać np. na schłodzony tynk.

Jadalne Barwniki spożywcze są powszechnie stosowane w cukiernictwie, aby nadać produktom atrakcyjny wygląd poprzez całą paletę barw, która jest dostępna na rynku. Ich zastosowanie jest ściśle regulowane przez organy takie jak Europejska Agencja ds. Bezpieczeństwa Żywności, a w krajach, takich jak Stany Zjednoczone, barwniki spożywcze są ściśle regulowane przez FDA (Agencja ds. Żywności i Leków) i wymagają pozwolenia na stosowanie przed wprowadzeniem na rynek. Istnieje wiele rodzajów barwników spożywczych, które różnią się kolorami i właściwościami, a także postacią w jakiej występują. Wyróżniamy barwniki spożywcze tłuszczowo-rozpuszczalne i wodno-rozpuszczalne.

Na rynku wyróżniamy:

  1. Naturalne barwniki spożywcze pochodzą z roślin, owoców, warzyw lub innych źródeł naturalnych takich jak barwnik betanina lub żółty barwnik kurkumina, czerwnień karminowa, beta karoten, antocyjany, ryboflawina czy likopen, luteina, chlorofile, a także węgiel roślinny. Są uważane za bezpieczne dla zdrowia, posiadają mniejszą intensywność i trwałość w obróbce cieplnej.
  2. Syntetyczne barwniki spożywcze są produkowane w laboratoriach i często wykorzystywane w przemyśle spożywczym ze względu na ich łatwość użycia i niskie koszty.

Te niewielkie cząsteczki w barwniku proszkowym mają niesamowitą moc, przekształcając Twoje wypieki w prawdziwe dzieła sztuki.
Możesz z nich tworzyć tęczowe wariacje, pastelowe marzenia lub intensywne eksplozje kolorów - tylko wyobraźnia stanowi granicę!

Nie zapominajmy także o zastosowaniu barwników w proszku poza kuchnią. Mogą być one doskonałym dodatkiem do rękodzieła, takiego jak barwienie mydeł, robienie świec czy tworzenie malowideł na tkaninach. Ich intensywność i żywe odcienie sprawiają, że Twoje dzieła stają się jeszcze bardziej wyjątkowe.

Barwniki pudrowe zazwyczaj zawierają substancje barwiące i nośniki, które nadają im postać pudru. Substancje barwiące mogą być naturalnego pochodzenia, takie jak ekstrakty z roślin lub syntetyczne takie jak barwniki azowe, tlenki żelaza, barwniki azobarwne czy karotenoidy. Nośniki używane w barwnikach pudrowych to zazwyczaj mąka ziemniaczana, celuloza lub skrobia ziemniaczana. Te składniki zapewniają odpowiednią konsystencję pudru, ułatwiając jego mieszanie z produktami spożywczymi. Barwniki pudrowe mogą również zawierać przeciwzbrylające substancje, które zapobiegają sklejaniu się pudru i ułatwiają jego przechowywanie.

  1. BARWNIKI TLENKOWE- są to barwniki spożywcze, które zawierają tlenki metali, takie jak tlenek żelaza lub tlenek cynku. Są wyjątkowo trwałe i nie zmywają się łatwo z produktu.
  2. BARWNIKI PERŁOWE - są to barwniki spożywcze, które zawierają metaliczne sole. To rodzaj barwników, które nadają produktom piękny, metaliczny połysk.
pixel