Darmowa dostawa od 150,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Masy cukrowe, lukier i masy plastyczne

( ilość produktów: 37 )

Zapraszamy do wypróbowania wysokiej jakości masy cukrowej włoskiej marki SARACINO - doskonałego wyboru dla wszystkich miłośników wypieków, którzy pragną tworzyć piękne i precyzyjne figurki oraz kwiaty. Ta renomowana marka zdobyła uznanie znanych dekoratorów z całego świata.

 

Masa cukrowa charakteryzuje się niezwykłą elastycznością, co umożliwia jej bardzo dobre rozwałkowanie na cienkie płaty, a jednocześnie zachowuje wyjątkową wytrzymałość, nie pękając w trakcie modelowania. Dzięki zawartości masła kakaowego, masa nie wysycha zbyt szybko podczas pracy, dając Ci więcej czasu na doszlifowanie detali.
Świetnie współgra z formami silikonowymi, dzięki czemu możesz nadawać jej różnorodne kształty, np. ramki, śnieżynki, elementy dekoracyjne czy nawet gotowe figurki. Dodatkowo lukier plastyczny Saracino łatwo możesz zabarwić używając barwników spożywczych w żelu lub proszku, co daje Ci pełną swobodę tworzenia kolorowych i wyrazistych dekoracji.

Jak rozpocząć pracę z masą cukrową?

Aby przygotować masę do pracy, wystarczy ją wyjąć z opakowania – wtedy będzie twarda, ale po kilku chwilach ugniatania i pod wpływem ciepła rąk zmięknie, stając się idealnie elastyczną do modelowania. Można ją również włożyć na kilka sekund do mikrofali w celu jej ocieplenia.

Jak przechowywać masę cukrową? Jak przechowywać lukier plastyczny?

Warto pamiętać, że po otwarciu i wykorzystaniu tylko części masy pozostałość warto szczelnie zamknąć w woreczku stunowym i przechowywać w ciemnym miejscu, ale nie w lodówce. Dzięki temu zachowasz jej doskonałe właściwości przez długi czas.
pixel