Darmowa dostawa od 150,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak przewieźć tort? Podpowiadamy!

2024-05-02
Jak przewieźć tort? Podpowiadamy!

Przewożenie tortu może wydawać się zadaniem ryzykownym, zwłaszcza gdy stoi przed Tobą wyzwanie dostarczenia nienaruszonego wypieku na ważne przyjęcie czy uroczystość. Niezależnie od tego, czy tort jest prosto z cukierni, czy własnoręcznie przygotowany cud cukierniczej sztuki, odpowiednie zapakowanie i zabezpieczenie to klucz do sukcesu. W tym artykule podpowiadamy, jak skutecznie i bezpiecznie przewieźć tort, by po dotarciu na miejsce prezentował się równie imponująco, jak w momencie jego tworzenia.

Jak prawidłowo zapakować tort do transportu?

Prawidłowe zapakowanie tortu do transportu jest kluczowe, by dotarł on na miejsce w idealnym stanie. Zacznij od umieszczenia tortu na stabilnej, płaskiej podstawie, która jest nieco większa niż sam wypiek. Najlepiej, jeśli będą to podkłady pod tort styrodur dostępne w ofercie DesignPack. Sięgnij po opakowanie na tort, które zapewni wypiekowi maksymalne bezpieczeństwo. W naszym sklepie znaleźć można takie, które wyróżniają się wysokimi parametrami ECT, świadczącymi o ich wyjątkowej wytrzymałości podczas nacisku na krawędź. Pudełko powinno być też wykonane z tektury wolnej od przykrych zapachów czy jakichkolwiek szkodliwych dodatków, takich jak teflon, lateks czy formaldehyd. Zawsze należy upewnić się, czy podkłady pod tort są wystarczająco stabilne i nie przeciekają pod wpływem działania wilgoci.

Pamiętaj:
Tort należy umieścić w pudełku na tort, które idealnie pasuje do jego wielkości – zbyt duże pudełko może pozwolić tortowi na przesuwanie się, zbyt małe może uszkodzić dekoracje.

W co zapakować tort?

Wybór odpowiedniego opakowania do transportu tortu ma zasadnicze znaczenie. Jakie rozwiązania warto wziąć pod uwagę? Idealnym rozwiązaniem są pudełka na tort prostokątny lub okrągły – w zależności od kształtu wypieku. Opakowanie powinno być wystarczająco wysokie, by nie dotykać wierzchu ani boków tortu, i dostatecznie mocne, by wytrzymać wagę ciasta – w tym kontekście na wagę złota są wspomniane wcześniej parametry ECT opakowań dostępnych w sklepie DesignPack. Ważne jest to, by wnętrze pudełka było czyste i nie przekazywało żadnych zapachów.

Jak spakować tort piętrowy?

Transport tortu piętrowego wymaga dodatkowej ostrożności i przygotowania. Każdą kondygnację tortu najlepiej transportować osobno, a następnie montować na miejscu docelowym, chyba że konstrukcja jest na tyle stabilna, że pozwala na bezpieczny transport jako całość. W takim przypadku konieczne jest użycie wsporników cukierniczych, które zostaną wbite w dolne warstwy tortu, zapewniając stabilność całej konstrukcji. Tort należy umieścić na podkładzie cukierniczym, a całość umieścić w kartonie. Pudełka na torty wysokie będą idealnym rozwiązaniem do tego zadania!

Transport tortu – poznaj nasze praktyczne wskazówki!

Transport tortu nie musi być stresujący, jeśli tylko pamiętasz o kilku praktycznych wskazówkach.

  • Po pierwsze, zawsze umieszczaj tort na płaskiej powierzchni pojazdu, najlepiej w bagażniku lub na podłodze – w takim przypadku jest mniej prawdopodobieństwo przesuwania się podczas jazdy.
  • Jeśli nie ma potrzeby sięgania po wysokie opakowanie, wybierz pudełka na torty niskie – w dopasowanym opakowaniu bezpieczniej Ci będzie zachować kontrolę nad wypiekiem w trakcie trasy.
  • Unikaj trzymania tortu na kolanach lub na siedzeniu – nierówne powierzchnie mogą doprowadzić do jego deformacji.
  • Kolejna istotna kwestia to temperatura – w ciepłe dni korzystaj z klimatyzacji, aby zapobiec roztopieniu dekoracji.
  • Planując trasę, wybieraj drogi z mniejszą ilością nierówności i ostrożnie pokonuj zakręty. Przed podróżą upewnij się, że masz wystarczająco dużo czasu, aby jechać spokojnie, bez potrzeby gwałtownego hamowania czy przyspieszania.
  • Warto w zadaniu przewiezienia tortu skorzystać ze wsparcia drugiej osoby, która w trakcie trasy kontrolowałaby, czy tort się nie przesuwa.
  • Przydatne będą pudełka na torty z okienkiem – nie dość, że prezentują się elegancko, to jeszcze można mieć kontrolę nad tym, co się dzieje z tortem w środku opakowania.

Przewiezienie tortu bez żadnych przygód to zadanie, które wymaga przygotowania, ale dzięki naszym wskazówkom, staje się znacznie prostsze. Pamiętając o odpowiednim zabezpieczeniu, wyborze właściwego opakowania (np. pudełka na torty piętrowe) oraz dostosowaniu tempa jazdy do warunków, możesz mieć pewność, że Twój wypiek dotrze na miejsce w nienagannym stanie. Mamy nadzieję, że nasze porady staną się Twoim przewodnikiem w każdej podróży z tortem, zapewniając spokój ducha i radość z udanej prezentacji wypieku.

Polecane

Opakowanie na tort białe  34x34x28 cm 5 szt

Opakowanie na tort białe 34x34x28 cm 5 szt

54,85 zł brutto1994 pkt.
10,97 zł / szt. brutto
Opakowanie na tort białe  30x30x28 cm 5 szt

Opakowanie na tort białe 30x30x28 cm 5 szt

42,40 zł brutto1541 pkt.
8,48 zł / szt. brutto
pixel